Smlouva

Britský pilot Lando Norris se upsal týmu McLaren ve formuli 1 do roku 2025. Dvaadvacetiletý rodák z Bristolu má za sebou nejlepší sezonu v kariéře: čtyřikrát se v ní dostal na stupně vítězů a v konečném pořadí mistrovství světa obsadil šesté místo.

Norris jezdí za McLaren od roku 2019, kdy se do role závodního pilota posunul z role testovacího a rezervního jezdce. „Vyrostl jsem v tomhle týmu a jsem součástí jeho cesty. Minulá sezona představovala velký krok a mám pocit, že tým bude v budoucnu útočit na výhry a tituly,“ uvedl Norris.

Kromě juniorských soutěží se Norris v roce 2018 zúčastnil také 24 hodinového závodu v Daytoně, kde byl v posádce s Philipem Hansonem a Fernandem Alonsem.

Lando Norris


Lando Norris (* 13. listopadu 1999 Bristol) je britský automobilový závodník, který od roku 2019 jezdí ve Formuli 1 za tým McLaren. V letech 2015 až 2016 získal několik mistrovských titulů v různých formulových soutěžích. V roce 2017 získal mistrovský titul ve Formuli 3 a v roce 2018 působil ve Formuli 2, kde skončil na druhém místě. V listopadu roku 2020 založil esportový tým Quadrant.

Kariéra

V únoru 2017 se připojil k juniorskému týmu stáje McLaren. V listopadu 2017 se stal oficiálním testovacím a rezervním jezdcem McLarenu pro sezónu 2018. Dne 24. srpna 2018 nastoupil poprvé v pátečním volném tréninku na Grand Prix Belgie. Dne 3. září 2018 oznámil, že bude v sezóně 2019 oficiálním jezdcem McLarenu. Jeho týmovým kolegou je Daniel Ricciardo. 5. července 2020 získal své první podium ve velké ceně Rakouska.

Quadrant

nový Esportový tým. Mladý Brit se ve světě Esportu pohybuje v nejrůznějších sférách. Během jarního lockdownu jsme ho mohli vídat v exhibičních závodech F1 Esports, ale už předtím patřil ke členům Esportového závodního týmu Redline, jenže se řadí k nejlepším na světě.

Bulvár

Oliveira, zdánlivě Norrisova přítelkyně, zatím nezveřejnila nic o jezdci McLarenu na svém vlastním instagramovém účtu, i když sdílela řadu obrázků a krátkých videí, na nichž je v dubajské poušti.Norrisův příspěvek na Instagramu byl označen jako „My Sunshine“ a odhalení, že randí, vyvolalo silnou reakci na sociálních sítích.Pilot Ferrari Carlos Sainz, který po boku Norrise závodil dvě sezony v McLarenu, poznamenal: „Je to oficiální“.