Smlouva

Trápí se, dosud posbíral pouhých 11 bodů a na týmového kolegu Landa Norrise jich ztrácí už 37. Tohle že je lídr McLarenu, který měl slavnou stáj posunout výš? Ve hře je i varianta, že s ním britský tým předčasně ukončí smlouvu.

„Čas Daniela Ricciarda v McLarenu skončil. Generální ředitel Zak Brown již prohlásil, že ve smlouvě jsou klauzule, a to znamená, že rozhodnutí je téměř učiněno,“ napsal Villeneuve ve svém sloupku pro formule1.nl.

„Je to způsob, jak vyvinout tlak na jezdce a připravit média. Nakonec je to drahý jezdec, který stojí tým spoustu peněz. Nepřináší žádné body a nemá rychlost, kterou tým potřebuje k rozvoji vozu. Takže je to stojí peníze. Bylo by levnější pokračovat v placení Ricciardova platu, nechat ho doma a posadit do auta jiného jezdce. Je to krutá realita, ale taková je formule 1.“

Daniel Ricciardo


Daniel Ricciardo (* 1. července 1989, Perth) je australský pilot Formule 1. Pro sezonu 2011 nahradil v týmu Hispania Racing Naraina Karthikeyana. V letech 2012 a 2013 závodil v týmu Toro Rosso, v roce 2014 přešel k Red Bullu, kde třikrát vyhrál, poprvé při GP Kanady. Nyní závodí za tým McLaren, kde nahradil Carlose Sainze.

Kariéra v F1

Ve formuli jedna se poprvé svezl v prosinci 2009, když testoval pro Red Bull Racing v rámci testu mladých jezdců na okruhu Jerez. V posledním dni testování zajel Ricciardo nejrychlejší čas o více než sekundu lepší než ostatní. Díky tomu se stal jedním z testovacích a rezervních jezdců jak pro Red Bull Racing, tak pro jeho sesterskou stáj Scuderia Toro Rosso. V listopadu 2010 se opět zúčastnil jako jediný jezdec Red Bull Racingu testu mladých jezdců na konci sezony, kterému zcela dominoval, když zajel o 1,3 sekundy rychlejší čas než Vettelovo kvalifikační kolo v sobotu předtím. Pro sezonu 2011 byl 26. listopadu 2010 oznámen jako testovací a náhradní pilot Toro Rosso. Účastnil se pátečních tréninků. V Grand Prix Velké Británie 2011 debutoval za tým Hispania Racing, kde nahradil Inda Naraina Karthikeyana, v kvalifikaci skončil na posledním 24. místě a v závodě s tříkolovou ztrátou dojel na poslední 19. pozici.

Začátky

Od devíti let startoval na motokárách. V roce 2005 přestoupil do šampionátu Západní Austrálie Formule Ford, kde skončil osmý. V roce 2006 získal stipendium u týmu Eurasia Motorsport, se kterým se zúčastnil asijského mistrovství Formule BMW, během sezony si vyjel pole position a dvakrát zvítězil. V poháru jezdců skončil třetí s 231 body, 59 bodů za mistrem. V srpnu 2006 odjel jeden závod v britské sérii Formule BMW, dojel osmý a obdržel 3 body. V závěru roku získal pátou příčku ve Světovém finále F BMW v týmu Fortec Motorsport.

Přítelkyně

Daniel Ricciardo má novou partnerku. A nemusel ji hledat daleko. Je to jeho kolegyně z týmu Red Bull, manažerka zodpovědná za plánování událostí - eventů. Jmenuje se Anne Horbassová a Daniel Ricciardo kvůli ní opustil lásku ze studentských let Jemme Boskovichovou.